FREESTYLE - web
Avalehele
Jututuba
Foorum
Kontakt

FREESTYLE - sport
BMX
Footbag
Skateboarding
Snowboarding
Fingerboarding
Rollerskates
Mountain Bike
Basketball
Football

FREESTYLE - kunst & kultuur
Breakdance
Tattoo
Graffiti
Joonistus- & Maalikunst
Fotograafia
Hip Hop
Luule

FREESTYLE - muusika
Kodumaised artistid
Muusika portaalid

Viimati uuendatud:
09.02.2006
[23:23]

Footbag - trikid

Esimene asi footbagi õppimisel on põhilöökide (sisekülg, väliskülg, varvas) selgeks saamine. Kui mängija suudab vabalt kõksida 20-30 korda, on aeg liikuda järgmisele tasemele – trikke õppimise juurde. Aga trikke võib natuke proovida ka varem :)

Toe stall
(varbale püüdmine)

Alusta footbagi viskamisest umbes vöökoha kõrgusele või pisut kõrgemale. Niipea kui oled footbagi käest lahti lasknud, tõsta parem jalg üles seda põlvest kõverdades. Enne kui footbag puudutab varbaid, liiguta jalg sujuvalt allapoole, et püüda palli pehmelt ja takistada selle mahakukkumist. Kui püüad palli pehmelt ja hoiad seda tasakaalus, püsib footbag varvastel paigal. Ürita jalga mitte maha panna.

Around the world
(jala keerutamine ümber palli)

Alguses püüa pall varbale. Järgmiseks löö pall umbes sääre kõrgusele Kohe kui footbag lahkub varbalt, keeruta parema jala sääreosa hästi kiiresti ümber palli.

Leg over

Alusta palli püüdmisega vasakule varbale. Löö (õigemini tõsta) pall umbes põlve kõrgusele, kuid pane vasak jalg kohe maha, samal ajal hüpates paremaga maast lahti (hetkeks peavad mõlemad jalad õhus olema) Too parem jalg kiiresti ümber palli (väljast sisse). Püüa footbag paremale varbale.

Inside stall
(siseküljele püüdmine)

Viska footbag umbes rindkere kõrgusele. Palli kiiresti lahti lastes tõsta parem jalg üles nii, et jala sisekülg oleks ülespoole, hoia seda niimoodi. Palli pehmeks püüdmiseks kõverda tugijala põlve ja liiguta püüdvat jalga sujuvalt allapoole, kui pall jalaga kokku puutub.

Clipper

Püüa pall jala siseküljele seisma nii, et püüdev jalg on tugijala taga. Ennem püüdmist tee väike hüpe/samm ettepoole ning kõverda tugijalga kuni 90 kraadi. Samal ajal liiguta püüdvat jalga allapoole, et pall pehmelt kinni püüda.

SEE ON NÜÜD ÜKS RASKEIMATEST TRIKIDEST !
(DON´T TRY THAT @ HOME!)
Clown face
(ehk Furious Eggbeater)

Alusta paremast Clipperist. Tee vasaku jalaga kaks kiiret ringi (ehk dexi-i) seest välja ümber footbagi, nii et pärast ringide tegemist liiguks pall veel ülespoole. Seejärel soorita Eggbeater, ehk too parem jalg väljast sisse ümber footbagi ja seejärel kohe vasak jalg väljast sisse ümber footbagi. Püüa footbag vasakule varbale. Jõudu harjutamiseks. Muideks, selle triki on ära teinud vaid üks inimene :D

info@footbag.ee

Freestyle.ee Foorum

REKLAAM

© 2002-2004 - Freestyle.ee
-- Web by AK -- - -- Idea by Villik --