FREESTYLE - web
Avalehele
Jututuba
Foorum
Kontakt

FREESTYLE - sport
BMX
Footbag
Skateboarding
Snowboarding
Fingerboarding
Rollerskates
Mountain Bike
Basketball
Football

FREESTYLE - kunst & kultuur
Breakdance
Tattoo
Graffiti
Joonistus- & Maalikunst
Fotograafia
Hip Hop
Luule

FREESTYLE - muusika
Kodumaised artistid
Muusika portaalid

Viimati uuendatud:
09.02.2006
[23:23]

Football - mõõdud

MÕÕTMED:
Mänguväljak peab olema ristküliku kujuline, kusjuures väljaku küljejoon peab olema pikem kui väravajoon (otsajoon).

Pikkus: minimaalselt 90 m; maksimaalselt 120 m
Laius: minimaalselt 45 m; maksimaalselt 90 m

Rahvusvahelistel mängudel:
Pikkus: minimaalselt 100 m; maksimaalselt 110 m
Laius: minimaalselt 64 m; maksimaalselt 75 m

VÄLJAKU TÄHISTUS:

Väljak on tähistatud joonega, mis piiravad väljaku alasid. Kaks pikemat joont on küljejooned, otsmisi jooni nimetatakse väravajoonteks(otsajooned). Ükski joon ei ole laiem kui 12 cm. Väljak on keskjoonega jagatud kaheks pooleks. Keskjoonele on märgitud väljaku keskpunkt, mille ümber 9,15 m raadiusega keskring.

VÄRAVA-ALA:

Värava-ala on mõlema värava all määratletud järgnevalt: Mõlema väravaposti siseküljest 5,5 m kauguselt tõmmatakse väravajoonega täisnurkne 5,5 m pikkune joon. Jooned ühendatakse väravajoonega paralleelse joonega. Nende joontega piiratud ala nimetatakse värava-alaks.

KARISTUSALA:

Karistusala määratletakse mõlemas väljakupoole otsas järgnevalt: mõlema väravaposti siseküljest 16,5 m kauguselt tõmmatakse väravajoonega täisnurkne 16,5 m pikkune joon. Jooned ühendatakse väravajoonega paralleelse joonega. Nende joontega piiratud ala nimetatakse karistusalaks. Mõlema karistusala sees märgitakse väravapostide keskkohast 11 m kummastki postist ühekaugusele penaltikoht. Väravapoole karistusala joonistatakse penaltipunktist 9,15 m raadiusega kaar.

LIPUPOSTID:

*Igasse väljaku nurka paigaldatakse lipp vähemalt 1,5 m kõrguse nüriotsalise lipupostiga. *Lipp võib olla paigaldatud ka kekkjoone otstesse, vähemalt 1 m kaugusele väljapoole külgjoont.

NURGASEKTOR:

Igast nurgalipust tõmmatakse väljakule 1 m raadiusega neljandik-kaar.

VÄRAVAD:

Väravad peavad olema paigutatud väravajoone(otsajoone) keskele. Väravad koosnevad kahest vertikaalsest nurgalippudest võrdsel kaugusel asuvast postist, mis on omavahel ühendatud horisontaalse põikpuuga. Postide vahe on 7,32 m ja värava kõrgus alumise servani on 2,44 m. Mõlemad väravapostid ja põikpuu peavad olema ühesuguse paksuse ja laiusega, mis ei ületa 12 cm. Väravajoon on sama lai kui väravapostid ja põikpuu. Väravavõrk peab olema kinnitatud värava ja väravataguse maapinna külge nii, et see ei takistaks väravavahi liikumist. *Väravapostid ja põikpuu peavad olema valet värvi.

TURVALISUS:

Väravad peavad olema turvaliselt maapinna külge ankurdatud. Teisaldatavaid väravaid võib üksnes kasutada selle nõude järgimisel.

RAHVUSVAHELISE JALGPALLI NÕUKOGU (IFAB) OTSUSED:

OTSUS 1:
Kui puruneb värava põikpuu, katkestatakse mäng seniks, kuini see on parandatud või asendatud. Kui parandamine ei ole võimalik, siis mäng tühistatakse. Nööri kasutamine põikpuu asemel ei ole lubatud. Kui põikpuu parandatakse, jätkab kohtunik mängu lahtiviskega kohalt, kus pall oli enne mängu katkestamist.

OTSUS 2:
Väravapostid ja põikpuu peavad olema kas puust, metallist või muust lubatud materjalist. Need võivad olla ristlõikelt ruudu-, ringi-, poolringi-, ellipsi- või riskülikukujulised ja nad ei tohi ohustada mängijaid.

OTSUS 3:
*Igasugune reklaam mängu väljaku-alal ja väljaku varustusel(k.a. värava võrk ja sellega kaetud ala) on keelatud mängijate väljakuletuleku hetkest kuni mängijate lahkumiseni vaheajale ning võistkondade taassisenemisest väljakule kuni mängu lõpuni. Reklaami paigaldamine väravatele, võrkudele, lippudele ja lipupostidele on keelatud. Samuti ei tohi neile kinnitada kõrvalisi seadmeid(kaamerad, mikrofonid, jne.).

OTSUS 4:
*FIFA, rahvuslike jalgpalliliitude, klubide, liigade ja teiste organisatsioonide logo või embleemi kujutamine reaalselt või virtuaalselt väljakul või selle varustusel(k.a. värava võrk ja sellega kaetud ala) mängu ajal on keelatud vastavalt otsusele 3.

OTSUS 5:
Nurgalöögi korral võistkonna mängijate kauguse paremaks kontrollimiseks võib väljaspool väljakut olla 9,15 m märge (mõõdetuna nurga kaarest mööda värava joont).

Freestyle.ee Foorum

REKLAAM

© 2002-2004 - Freestyle.ee
-- Web by AK -- - -- Idea by Villik --