FREESTYLE - web
Avalehele
Jututuba
Foorum
Kontakt

FREESTYLE - sport
BMX
Footbag
Skateboarding
Snowboarding
Fingerboarding
Rollerskates
Mountain Bike
Basketball
Football

FREESTYLE - kunst & kultuur
Breakdance
Tattoo
Graffiti
Joonistus- & Maalikunst
Fotograafia
Hip Hop
Luule

FREESTYLE - muusika
Kodumaised artistid
Muusika portaalid

Viimati uuendatud:
09.02.2006
[23:23]

Graffiti - mõisted

TAG`id on kirjutajate nimed, mis on kirjutatud mingisugustele seintele. Seejuures on need graffitimeistrid, kes on oma nime igaveseks muutnud.

SKINNY- või FATCAP`sid on pihustite otsad, millega saab pihustada erineva paksusega jooni, FATCAP`iga saab pihustada eriti pakse jooni ja on hea taustade värvimiseks aga SCINNY`iga saab teha peenikesi jooni mis on hea näiteks näo joonte tegemiseks.

MURAL`id on pildid, mida joonistavad mitu graffitimeistrit koos.Kuna need pildid joonisttakse tavaliselt ekstreemselt suurtele seintele ning seejuures kasutatakse väga palju erinevaid värve, on need pildid enamasti väga kirjud. Need, kes tahavad üht tõeliselt head MURAL`it teha, istuvad tavaliselt enne tööle asumist kõik koos maha ja plaanivad, kuidas see pilt välja peab nägema. See tähendab, et nad teevad eskiise.

STYLE`id on pildid, mis näevad küll erinevad välja, kuid on siiski sama motiiviga. Näiteks kirjutad ühte ja sama nime kümme korda, aga kõik pildid on üksteisest erinevad. Ühesõnaga on STYLE stiil.

BLOCK:
Tänu niinimetatud BLOCK`ile saab graffitit hoopis teisest persepektiivselt vaadata, mis on tihti 3D. BLOCK tuli aga alles mõne aja möödudes uue elemendina juurde, ühesõnaga: ta pole algusest peale eksisteerinud.

CHARAKTER:
Pildidl on CHARAKTER figuur, mida mitte alati normaalse figuurina vaid enamasti natuke moonutatult või lapikuna kijutatuna. See ei tähenda siiski, et see päris äratundmatuseni moonutatud oleks.

OUTLINE on välimine joon mis on pildi ümber tõmmatud. See on selleks hea, et pilt või kiri tuleks terviklik ja paneb joonistusele nii öelda punkti. See tähendab, et kui näiteks charakterit ja ühte pilti joonistatakse, ümbritsetakse mõlemad selle joonega üheks pildiks ja viiakse niimoodi üheks tervikuks.

Freestyle.ee Foorum

REKLAAM

© 2002-2004 - Freestyle.ee
-- Web by AK -- - -- Idea by Villik --