FREESTYLE - web
Avalehele
Jututuba
Foorum
Kontakt

FREESTYLE - sport
BMX
Footbag
Skateboarding
Snowboarding
Fingerboarding
Rollerskates
Mountain Bike
Basketball
Football

FREESTYLE - kunst & kultuur
Breakdance
Tattoo
Graffiti
Joonistus- & Maalikunst
Fotograafia
Hip Hop
Luule

FREESTYLE - muusika
Kodumaised artistid
Muusika portaalid

Viimati uuendatud:
09.02.2006
[23:23]

Tattoo - ajalugu

Iidsed rahvad ei pidanud tätoveerimist ainult kunstiks, vaid nad andsid sellele müstilise või maagilise tähenduse. Läbi tätoveerimise sai inimene sideme jumalaga, ammutas maagilist jõudu ja määratles enda geograafilise kuuluvuse. Muistne tätoveering oli kasutusel sümboliseerimaks Maa ja inimkonna viljakust, säilitamaks elu peale surma, rõhutamaks vanema kui juhi seisundit ning seotud teiste kultuuriliste faktoritega.

Muinaskeldid ei kasutanud kirjalikku allikate talletamist, seega on vähe teada nende tätoveeringute tähendusest. Suurem osa kaasaegseid keldi kujundeid on pärit Irish Illuminated Manuscriptidest VI ja VII sajandist. See on aga palju hilisem periood, kui oli keldi tätoveeringu kõrgaeg. Kujutisi iidsetel raidkividel ja metallesemetel võib võrrelda nendega, mis olid kasutusel tätoveeringutena.

Ðotimaa põlisasukad piktid värvisid või tätoveerisid oma nägusid, kehasid ja jäsemeid, kuna tahtsid näidata, et olles kaugel põhjas, on nad suutnud säilitada oma esivanemate antiikpäritolu ja eristuda ümbritsevast (Paljud uurijad on arvamusel, et keldid ja piktid on pärit samalt asualalt). Ðotimaal võis tätoveerimine olla keldi eelne, pärandusena eelrauaajast. Hilisematel Gaeli müntidel on näha tätoveeritud põskedega sõdalasi ja samasuguseid teateid annavad ka Caesari memuaarid, kus räägitakse maalitud kehadega briti hõimudest: "Nad märkisid oma kehad erinevate loomafiguuridega et alasti olles tekitaksid need nägijates hirmu". Üks kohalik ülestähendus Rooma järgsest perioodist kirjeldab tätoveeritud nahka, kui gruppi kuuluvuse tõendajat/ positsiooni rõhutajat/ ameti või kutse määrajat/ läbi vastavate märkide: "Kõik britid värvisid oma keha woadiga (ladina keeles Ivatis tinctoria- taim, mille lehtedest sai sinist värvainet), mis andis neile palju kohutavama välimuse lahingus".

Freestyle.ee Foorum

REKLAAM

© 2002-2004 - Freestyle.ee
-- Web by AK -- - -- Idea by Villik --